Klasik Cilt Bakımı

Kullanılan profesyonel cihaz veya ürünlerle uzman tarafından cildin ihtiyacına uygun şekilde yapılan derinlemesine bir temizleme işlemidir. Bu işlem yaklaşık olarak 1-1.5  saat sürer.Cilde sırasıyla temizleme, peeling, tonik, buhar, komedon temizliği, maske, ve nemlendirici ile masaj yapılarak işlem tamamlanmaktadır. Böylelikle cilt temizlenir, tıkalı olan gözeneklerde biriken yağ ve kirler arındırılır, cildin esnekliği ve parlaklığı geri kazandırılmış olur. Klasik cilt bakımı her zaman yapılabilir fakat cilt  kendini 28 günde bir yenilediği için ayda bir olarak önerilir.


ANTİ-AGİNG CİLT BAKIMI

Yaşlılık kaçınılmaz bir süreçtir ve doğumla başlar ölüme kadar devam eder. Yaş ilerledikçe ciltte kolojen-elastin üretiminde azalma başlar ve böylelikle ciltte sarkmalar meydana gelir. Yaşlanma belirtilerini azaltmak için serbest radikallerin verdiği zararı önleyen zengin vitaminler ve antioksidanlar içeren ürünler kullanılarak cildin ihtiyacı olan serumlar kullanılarak cilde basınçlı oksijen ile uygulanmaktadır.


OKSİJENLİ CİLT BAKIMI

Vücudumuzdaki oksijen ilerleyen yaşa, sigara kullanımına ve strese bağlı olarak azalabilmektedir. Oksijenin azalması,yaşlanma sürecini hızlandırmaktadr. Olgun cilt tabakasındaki mikro damar ve dolaşım sistemi hasar gördüğü için epidermisin ihtiyacı olan oksijen ve besini sağlayamaz. Cildin oksijen ve besin yetersizliği sonucu cilt formunu kaybeder. Oksijen terapisi, vücudun oksijen açığını kapatarak, kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur.
Oksiterapi yöntemi atmosferdeki havadan sağlanan doğal oksijenle uygulanır, cildin ihtiyacına göre kullanılan serumlarla birlikte oksijen makinesine bağlı başlıkla yakın mesafeden hafif dokunuşlarla ve kısa aralıklarla basınçlı oksijen verilir. Böylelikle hem serumun içeriği, hem oksijen cildin alt katmanlarına kadar ulaşır. Oksijenle birlikte kullanılan serumlar normalden iki kat fazla etki gösterir,böylelikle cilt hücreleri yenilenerek sağlıklı bir görünüm elde edilir.


AKNE TEDAVİSİ

Akne, siyah veya beyaz noktalar, kırmızı kabarcıklar, bazen de kistler şeklinde kendini gösteren hormonal bir deri hastalığıdır. Akne problemi ergenlik, hormonal düzensizlik ve hamilelik dönemlerinde görülmektedir. Kullanılan profesyonel ürünlerle bakımlar yapılarak akne probleminin önüne geçmek amaçlanmaktadır. Uzman tarafından cilt analizi yapılır, ardından ciltteki siyah nokta ve tıkanmış olan gözenekler temizlenip, akneli cildin problemi olan sebum(yağ) problemini de en aza indirmek amacıyla cilde uygun serumlarla tedavi edici bakım uygulanır.


LEKE TEDAVİSİ

Cilde rengini veren melanin fazlalığı,hormonal değişiklikler, güneş ışınları ve geçmişten bugüne kadar ciltte görülen travmalar sonucunda cilt tonlamasında bozukluklar veya kahverengi lekeler oluşmaktadır. Kullanılan güçlü antioksidan serumlar ile cilt tonunda aydınlanma ve oluşabilecek olan lekeleri önlenmektedir.