ALTIN ORAN KAŞ TASARIMI 

Altın Oran kaş tasarımı sanat ve matematiğin bütünlüğüdür. ... Sanatçı Leonardo da Vinci'nin tanımlamasıyla Altın Oran dediğimiz, kişinin yüz organlarının birbirlerine ölçümsel uyumunu kasteden nicelik, yüzde yapılacak tüm değişiklik ve planlamalarda ölçümsel olarak bize yol gösterici olmaktadır.

Altın oran kaş tasarımında yapılan ölçüm ve çizim sonrası kişiyle beraber yüze en uygun kaş tasarlanır ve microblading uygulaması yapılır.Microblading uygulamasında; kalıcı makyaj işlemine uygun olarak üretilen bitkisel kalıcı makyaj boyası ile, tek kullanımlık steril iğneler kullanılarak derin altına (epidermise) kıl şeklinde mikro kesiler atılır. Uygulama yapılan bölgede üç boyutlu kıl görüntüsü oluşturulur,

kalıcılığı ortalama cilt tipine göre değişkenlik göstermekle beraber 1 -2 yıldır, uygulama süresi 1-2 saat arasındadır.İşlem sonrası yoğun görünen kaşlarınız 3 ila 5 gün sonra pigment boyanın yarısını atar. Deri iyileştikçe renk doğallaşır ve tam olarak 1 ay sonra ton oturur. Kaş dövmesi ile arasındaki fark, pigmentin cildin en üst tabakası olan epidermise bırakılıyor olmasıdır.

Microblading kaş işlemi her ne kadar kalıcı makyaj olarak adlandırılsa da ömürlük bir işlem değildir. Bu süre kişinin cilt tipine ve rengine göre de değişiklik göstermektedir.Uygulama sonrası ilk bir gün kaşlarınızı su ile temas ettirmemek, doğrudan gün ışığına maruz kalmamak, solaryuma girmek, sauna, havuz gibi ortamlardan uzak durmak önerilmektedir. Bakım önerilerine uymamanız sonuçların istediğiniz gibi olmasına engel olacaktır. Bu sebepten de düzenli bakım uygulamanızı öneririz.